איטום גגות בחיפה

 

שיטות וחומרים עבור איטום גגות בחיפה וסביבתה

איטום גגות בחיפה הינה עבודה חשובה המונעת חדירת רטיבות ומי גשמים בעונת החורף ושומרת על רמת בידוד גבוהה התורמת לחסכון בעלויות הסקה ומיזוג. נדרשים באיטום גג ביתכם שבחיפה? מתלבטים איזה שיטת איטום עדיפה? כדאי שתפנו לגורם מקצועי כחברת יעד שיפוצים שהינה חברה מנוסה, מקצועית ואחראית, הנעזרת בשיטות וחומרים מתקדמים של איטום בהתאם לסוג הגג וצרכי האיטום שלו.

 

חומרים ושיטות שונות לאיטום גגות

 

יש בשוק סוגים ושיטות ייעודיות עבור איטום גגות בחיפה לרבות איטום עם זפת, יריעות ביטומניות, חומרים על בסיס אקרילי, חומרי איטום ביטומני משחתי, יריעות של PVC, של TPO ושל , EPDM חומרים משחתיים על בסיס פוליארוטני ועוד. לכל חומר יש תכונות ייחודיות, יתרונות וחסרונות משלו. כמו כן כל חומר מתאים ליישום על גבי סוג אחר של תשתיות וחומרים. בכדי לדעת איזה חומר איטום טוב ביותר לצרכים שלכם כדאי להכיר את האפשרויות הקיימות בשוק על מאפייניהן השונים.

 

איטום גגות באמצעות שכבת זפת

 

זיפות גגות עם זפת חמה הינה אחת משיטות האיטום היותר מוכרות וותיקות בשוק ואם היא מבוצעת באופן נכון ומקצועי, עדיין מדובר בשיטה מוצלחת ויעילה. כמו כן מדובר בשיטת איטום יחסית זולה, אולם היא פחות עמידה לאורך זמן מאיטום באמצעות יריעות ביטומניות ויש גם ליישם על גביה שכבה של סיד לבנה המונעת התחממות הגג והמבנה בקיץ והרס מאסיבי של שכבת האיטום עקב חשיפה לחום וקרינת השמש.

 • התאמה- את פעולות הזיפות אפשר ליישם רק על גבי גגות שיש עליהם כבר שכבה ישנה של זפת או על גבי תשתיות הגג עצמו העשוי מבטון. בנוסף עבודות זיפות עם זפת קרה ומשחתית יכולות לשמש כשכבת יסוד לשכת איטום של זפת או של יריעות ביטומניות.

איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות

 

שימוש ביריעות ביטמניות נחשב לשיטה יעילה ומתקדמת עבור איטומם של גגות שטוחים וכן עבור איטום גגות מרוצפים ואיטום של מרפסות. מדובר ביריעות על בסיס ביטומני, גמישות וחזקות, המציגות רמה גבוהה של עמידות בפני פגיעות מכאניות ובפני שחיקה, בלייה וקריעה. בביצוע מקצועי ונכון של פעולות חיבור והלחמה השיטה תספק מענה איטום איכותי וארוך טווח יותר ממרבית שיטות האיטום האחרות המוצעות בשוק.

 • התאמה – איטום גגות בחיפה עם יריעות ביטומניות  מתאים ליישום על גבי תשתיות של גג היכולות להיות על בסיס בטון. כמו כן ניתן ליישמן על גבי שכבות איטום של זפת השייכת לאותה משפחה של חומרים.
 • התאמה ליריעות ישנות- ניתן ליישם שכבת איטום של יריעות ביטומניות חדשות על גבי ישנות תוך הקפדה על עבודות הכנה מתאימות. יחד עם זאת ישום על גבי שכבות ישנות של יריעות ביטומניות פחות חזק, יציב ועמיד מאשר על גבי זפת או תשתיות גג ובדרך כלל נוצרות בין השכבות בועות של אוויר וחללים. כמו כן לעיתים קרובות יריעות ישנות כבר אינן אחוזות היטב בגג המבנה ולא אחת מתחתן נוצרת רטיבות. לכן אם מצב היריעות הישנות רעוע מומלץ להורידן ולעשות את עבודות האיטום על גבי תשתית הגג. בנוסף, במידה והוחלט ליישם שכבה חדשה על גבי יריעות בטיומניות ישנות, יש לטפל היטב בנפיחות של אוויר בתוכן. כמו כן יש להסיר מקצות היריעות שכבות ישנות של טיח או צבע.
 • חוסר התאמה לחומר אקרילי- לא מומלץ להניח יריעות ביטומניות על גבי שכבת איטום ישנה על בסיס אקרילי, שיש מתחתיה שכבת זפת, מכיוון ששכבת האקריל מפריעה בריתוך מוצלח של היריעות הביטומניות אל תשתיות הגג. כמו כן לאורך זמן שכבת האקריל הלכודה מתחת ליריעות ביטומניות תתחיל להימס עקב רמה גבוהה של רטיבות ולחות שיובילו בסופו של דבר להפיכת החומר האקרילי לדביק ועיסתי. לכן יש או להסיר את שכבת האקריל או לבחור בחומר איטום חדש אחר.
 • הסרת שכבות אקריליות ישנות- במידה ויש על הגג שכבת איטום ישנה של חומר אקרילי מומלץ להסירה על ידי קילופה עם כלים מכאניים שונים. כמו כן ניתן מידי פעם להיעזר בטכניקת המסה בעזרת חימום של גז, אולם לא להפוך שיטה זאת למרכזית מכיוון שהחומר האקרילי המומס נוטה להתערבב ולהתאחות עם שכבת הזפת שמתחתיו.
 • חוסר התאמה לאיטום צימנטי- יריעות ביטומניות גם אינן מתאימות לשימוש מעל שכבות של חומר איטום על בסיס צימנט הידראולי עקב אי יכולת של שכבת היסוד להיספג בתוכן ובגין אחיזה חלשה של היריעות המפחיתה את רמת עמידותן לאורך זמן. בנוסף, פעולת ריתוך בגז מחממת את שכבת הצמנט התחתונה וגורמת בה לבקעים ופיצוצים.
 • שכבת יסוד- במידה ומדובר בגגות עם שכבת זפת עדיף ליישם שכבת יסוד על בסיס ביטומני, בייחוד באזורים שיש על גביהם שכבה ישנה של סיד. כמו כן עבור תשתית של גג מבטון חשוב להיעזר בשכבת יסוד על בסיס זפת או חומר ביטומני. מעל שכבה של יריעות איטום ביטומניות ישנות יש לעשות שימוש בשכבת יסוד מתאימה על בסיס ביטומני היכולה להיספג באופן מיטבי בתוך חומרי היריעות הביטומניות הקודמות.

איטום גגות עם חומר אקרילי

 

חומר אקרילי המשמש לאיטום גגות הינו חומר על בסיס של מים ומשחתי אותו מיישמים על פני הגג באמצעות מריחה או על ידי התזה. כמו כן, מהיותו חומר לבן הוא אינו דורש ליישם שכבה אחרונה של הלבנה כהגנה בפני חום השמש. החומר מסופק לשוק על ידי חברות שונות וכל חברה מעניקה לו שם אחר כמו טופגג או פוליגג . יחד עם זאת, מהיותו על בסיס מים החומר מציג עמידות נמוכה למים עומדים.

 • התאמה- חומרי איטום אקריליים מתאימים לשימוש על גבי מגוון חומרים ובייחוד הם מעולים לשימוש על גבי תשתיות גג העשויות מבטון שביניהן שכבת יסוד טובה. כמו כן הם מתאימים לגגות עם שכבה ישנה של זפת שנוקתה היטב ואשר יושמה עליה שכבת יסוד מתאימה. בנוסף, החומר האקרילי ניתן ליישום על גבי יריעות ביטומניות הצמודות היטב לגג. במידה והיריעות הישנות אינן צמודות היטב הן יגרמו גם לשכבת האקריל להתנתק. לכן במקרים של יריעות ביטמוניות ישנות שכבר אינן אוחזות היטב בגג עדיף להורידן בטרם יישום שכבת איטום חדשה מחומר אקרילי.
 • סוגי גגות- בהיות החומר רגיש למים עומדים הוא מתאים ליישום בעיקר בגגות משופעים. כמו כן חומר אקרילי משמש גם לאיטום של מרפסות וגגונים.
 • בעיית עמידות במים עומדים- הבעיה עם חומרי איטום אלו הינה אי עמידותם במצבים של מים עומדים שמקורם יכול להיות במים היורדים מדוד או מזגן, שלוליות הנקוות על גבי הגג אחרי הגשם וכדומה. החומר הנחשף לאורך זמן למים מאבד את כישורי האטימות שלו מתקלף ומתמוסס. יחד עם זאת יש כיום חומרים אקריליים משופרים, המציגים רמה גבוהה יותר של עמידות ויכולים להתאים גם לגגות בעלי שיפוע קל וגם לאיטום של גגות קלים מאסבסט או ממתכת.
 • שכבות חדשות- יש לדעת כי בהמשך כאשר תרצו ליישם שכבת איטום חדשה על גבי שכבת החומר האקרילי, היא תהיה חייבת להיות על בסיס אקרילי או פוליאוריטני. כמו כן לא ניתן להתקין יריעות ביטומניות על גבי חומר איטום אקרילי.

סוגים נוספים של יריעות איטום

 

מלבד יריעות ביטומניות יש בשוק סוגים נוספים של יריעות לאיטום גגות העשויות בעיקר מפי.וי.סי, TPO ומ- EPDM. מדובר בחומרי גלם חזקים המציגים עמידות ארכות טווח של כעשרים שנה לצד רמת אטימות גבוהה ביותר. כמו כן אלו הן יריעות בהירות שאינן נדרשות בשכבת הלבנה סופית על גביהן. יחד עם זאת מדובר בשיטה לא נפוצה ויחסית יקרה.

 • שיטת חיבור לגג- שלא כמו יריעות ביטומניות המרותכות לגג, יריעות אחרות לרוב מקובעות לתשתיות של הגג רק בהיקפן ולכן מידת ההצמדות שלהן נמוכה. כמו כן שיטת חיבור זו יכולה להיות בעייתית במקרים של היקוות מים מקומית במקום שאינו גלוי לעין, העלולים לחדור תחת מעטה היריעה, להתפשט כל אורכה ולהוביל לכשל של כל מערך האיטום. במקרים אלו יש צורך להרים משטחים גדולים של יריעות בכדי לייבש את הגג.
 • התאמה- איטום גגות עם יריעות ניתן ליישום על גבי כל סוגי הגגות ובשכבות איטום ישנות. שיטת איטום זו נפוצה בארץ בייחוד עבור גגות קלים העשויים מפאנלים מבודדים. בנוסף, איטום זה טוב לגגות קלים ללא בידוד באפשרו להניח תחת היריעות שכבה של לוחות בידוד תרמיים.

איטום גגות עם חומר פוליאוריטני משחתי

 

חומרי איטום משחתיים על בסיס פוליאוריטני מחליפים חומרי איטום על בסיס אקרילי. הם מוצעים בשוק בשני סוגים עיקריים, האחד על בסיס מים שהינו ידידותי לסביבה, אינו רעיל, ומציג רמה טובה של עמידות בפני מים עומדים. הסוג השני הינו על בסיס מדללים אליפאטיים עמידים בשמש או ארומאטיים שאינם עמידים בפני קרינת השמש.

 • התאמה של חומרי איטום פוליאוריטנים- חומרים אלו מתאימים לתשתיות של גגות מבטון, ליישום מעל שכבות ביטומניות, מעל שכבת זפת וגם מעל לשכבות איטום אקרילי.
 • התאמה של חומרים על בסיס מדללים- שלא כמו חומרים על בסיס אקרילי, חומרי אטימה פוליאוריטנים על בסיס מדללים מציגים עמידות גבוהה למים נקווים, דבר המאפשר ליישמם גם על גבי גגות שטוחים ובגגות עם רמה גבוהה של רטיבות כדוגמת גגות שעל גביהם הרבה מתקנים או בעלי שיפוע לקוי. כמו כן מדובר בחומרים עם עמידות גבוהה בפני שחיקה שחלקם מצוינים לגגות מרוצפים.
 • התאמה של חומרי איטום על בסיס מים- חומרי איטום אלו מתאימים בין היתר לגגות עם שיפוע תקין ולגגות חשופים.

 איטום גגות עם חומר משחתי על בסיס ביטומני

 

חומר איטום ביטומני מוצע בשוק לא רק ביריעות אלא גם כחומר משחתי. מדובר בחומר גלם נוח לעבודה הנדרש בשכבת הלבנה המגנה עליו מפני השמש.

 • התאמה- חומר איטום ביטומני משחתי מתאים ליישום על פני תשתיות של גגות מבטון או על גבי שכבת זפת ישנה. הם בעיקר משמשים לשטחים קטנים, בין אם עבור גגונים או עבור עבודות איטום ותיקון מקומיות, בין היתר במקומות שקשה להגיע אליהם ולהניח בהם יריעות.

בחירת חומר לאיטום גגות בחיפה

 

בחירת חומר איטום לגגות בחיפה מומלץ לבצע עם גורם מקצועי כחברתנו, המכירה היטב תכונות של כל חומר גלם וסוג גגות ויודעת לאילו עבודות כל חומר מתאים. כמו כן, חברה מקצועיות מכירה את סוגי המוצרים השונים הקיימים בשוק ויודעת להעריך את מידת איכותם. מעבר לכך, הצלחת עבודות האיטום תלויה לא רק בהתאמת החומר ואיכותו אלא ביכולת של איש מקצוע ליישמו באופן נכון, מוצלח ואחיד על גבי הגג, בהתבסס על ניסיון, ידע רב בתחום וציוד וכלים מתאימים.

052-7972661

054-6810100

לסקוב 43, חיפה 3495045

עקבו אחרינו בפייסבוק

כל הזכויות שמורות - יעד שיפוצים

חברה לקידום אתרים בחיפה
האתר נבנה ע"י וובס
Call Now Button