שיפוצים בעתלית

מהו תהליך שיפוצים בעתלית ומה כוללות העבודות

אנשים רבים בוחרים מדי שנה לשפר את ביתם שבעתלית, ולכל אחד יש את סיבותיו. כך לדוגמא, רבים מגיעים למסקנה שלאחר כמה שנים צריך לחדש ולרענן את מראה הבית, ואילו אחרים מעוניינים להעלות את ערכו בשוק עקבה מחשבות על מכירה. בכל מקרה, שיפוצים בעתלית יכולים להיות גדולים ונרחבים יחסית, ומצד שני ניתן להסתפק בכמה נגיעות קטנות.

 

במאמר זה נתייחס לפרויקטים היותר גדולים שמבצע שיפוצניק בעתלית, ומהם גם תוכלו לקבל מידע על העבודות היותר קטנות שניתן להזמין. אנו נסקור בין היתר את הנושא של אישור קבלן שיפוצים רשום, את השלבים הראשוניים של ביצוע העבודות, וגם את העבודות המרכזיות כגון תשתיות חשמל ואינסטלציה, חידוש מטבח וחדר אמבטיה, עבודות גבס, צביעה וסיוד, ועוד.

לפני שתחיל, חשוב לנו לומר שתהליך שיפוצים, ובוודאי אם מדובר בשיפוצים כלליים ומורכבים, יכול לקחת זמן. זהו פרויקט הנוגע בנכס היקר ביותר שלכם ומטרתו היא להביאו למצב טוב בהרבה, מה שיפשר את איכות החיים, את הפרקטיות, את האסטטיקה, את ההתאמה לדיירים, וגם יעלה את ערכו של הנכס בשוק. על כן, אנו ממליצים להתייחס אל הפרויקט הזה ברצינות הראויה, להתאזר באורך רוח, ולעבוד לפי שלבים ברורים ומסודרים. בדרך זו תראו את העבודות הולכות ומתקדמות, את ביתכם לובש צורה יפה ונוחה, וגם תוכלו ליהנות מהיצירה וההתרגשות של הפרויקט המוצלח. ולאחר שאמרנו את הדברים האלה, בואו נראה איך מתחילים.

כמה מילים על האישור הנדרש מהקבלן

שיפוץ הבית או הדירה אינם עניין של מה בכך. מדובר בתהליך הנפרש על פני תקופה ומורכב ממספר שלבים של תכנון, בניית תקציב והצעת מחיר, מדידות, הכנות וכמובן ביצוע העבודות על הצד הטוב והמקצועי ביותר. לאורך השנים סבל ענף השיפוצים מחוסר ארגון, כאשר אנשים רבים עבדו ללא אישורים הולמים וללא פיקוח של גורם רלוונטי. ואולם, לפני כ- 16 שנים הוקמה התאחדות קבלני השיפוצים אשר שמה לה למטרה לשנות את המצב הזה, והיא אכן הצליחה במידה רבה. כיום ההתאחדות היא הגוף המייצג את קבלני השיפוצים בשוק המגלגל מיליארדי שקלים שנה, ובו עוסקים עשרות אלפי אנשים. אותה התאחדות פעלה במספר מישורים על מנת לעגן את מקצוע השיפוצים בצורה מפוקחת וחוקית. בין היתר, עלה בידה להביא לחיוב כל קבלני השיפוצים בארץ בהחזקת תעודת קבלן שיפוצים מוסמך. הרישום קיים הן בתעודה עצמה והן במשרד הבינוי והשיכון בגוף המכונה רשם הקבלנים, וישנם סיווגים שונים של הקבלנים הרשומים אשר מאפשרים להם לבצע עבודות בהיקפים משתנים.

אם כן, הדבר הראשון שחשוב לבדוק כאשר פונים אל קבלן בעתלית הוא את היותו רשום ברשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. מעבר לכך, קיימים היבטים רבים נוספים שחשוב לבדוק, החל במידת הוותק והניסיון שלו, דרך תחומי עיסוקו ומומחיותו, ועד לחומרי הגלם והצעת המחיר.

שלבים עיקריים בתהליך שיפוץ הבית

כפי שאמרנו, שיפוצים בעתלית עשויים לכלול מגוון רחב של עבודות, לרבות טיח, ריצוף, צבע, זגג, מסגרות, כלים סניטרים, שיפוץ וחידוש מטבח, חידוש רהיטים ועוד. כמו כן, ישנם היקפים שונים של שיפוצים, החל בעבודות קטנות יחסית ועד לשיפוצים כלליים המעלים את ערך הנכס. בשלב הראשון חשוב כמובן להבין מה אתם בדיוק רוצים ולפיכך להתחיל לבחור קבלנים המסוגלים לבצע את מכלול העבודות. ישנה עדיפות לחברה כמו שלנו המסוגלת להעמיד לרשותכם בעלי מקצוע ממגוון המקצועות הנדרשים. במקרה זה לא תצטרכו לאתר מספר בעלי מקצוע הפועלים בנפרד, לדאוג לעבודתם המקבילה, לחתום עם כל אחד מהם על חוזה נפרד, וכן הלאה.

מתכננים את הפרויקט

לאחר שבחרתם את הקבלן ועברתם איתו על הרעיונות הראשוניים שלכם, מתחיל שלב בסיסי של תכנון וביצוע מדידות. למעשה, בשלב זה בונה בעל המקצוע את התוכנית המעשית שתהווה בסיס לכל תהליך השיפוץ. חשוב מאוד למדוד ולתכנן היטב את העבודות שייעשו, מאחר שאנו רוצים ליצור תוכנית מדויקת ומסודרת בה כל השלבים של השיפוץ נכללים, לרבות הנקודות שבהן הלקוח מעוניין. בין היתר, יש למדוד את כל החדרים על האורך והרוחב שלהם, את המקומות הספציפיים בהם השיפוץ נדרש, ולפעמים גם מומלץ להיעזר בשלב זה באדריכל או מעצב פנים – הכל בהתאם להיקף וטיב השיפוץ המבוקש.

זהו גם השלב שבו הולכות ומתבררות העלויות של שיפוצים בעתלית, ומה שחשוב במיוחד הוא שהצעת המחיר תהיה מפורטת, ברורה ובשקיפות מלאה מולכם. כמובן שכדאי שהצעת המחיר תהיה אטרקטיבית והוגנת, כפי שאנו ביעד שיפוצים מציעים, וגם ישנו טווח אפשרויות בבחירה של חומרי גלם, סוג עבודות, גימורים וכיוצא בזאת. יחד עם זאת, אסור שמחיר נמוך יתבטא בעבודות שאינן מקצועיות, בחומרים שאינם עומדים בתקנים, או בכל היבט אחר שאינו מספיק איכותי או בטיחותי.

אנו גם ממליצים לנצל את השלב הזה כדי לקבל התרשמות ראשונית על הקבלן ומידת מקצועיותו. המילה החשובה כאן היא "כימיה" ואתם יכולים להתרשם ממנה מתוך התשובות המקצועיות שהקבלן מספק, היותו אדיב, עומד בלוחות הזמנים, מגיש הצעת מחיר ברור, אין הפתעות, עיכובים מיותרים או דברים בלתי ברורים. ובעיקר, חשוב שתהיה לכם תקשורת טובה עם השיפוצניק, שיודע להקשיב לכם ולתת את הפתרונות הפרקטיים והאסטטיים שאתם זקוקים להם.

עוד מילה על העלויות

כאמור, הצעת המחיר ותכנון התקציב הינם מרכיב חשוב ביותר בשלבים הראשוניים של תהליך השיפוץ. יחד עם זאת, גם להצעת המחיר המפורטת ביותר יכולים להיות סייגים, ולמעשה מומלץ לשמור בצד עוד סכום כסף העשוי להידרש בהמשך. כך לדוגמא, ייתכן שלאחר עבודות השיפוץ תרצו להזמין לביתכם חברת ניקיון עבור יום או יומיים עבודה, ויש להחשיב זאת בעלויות הכוללות שלכם. כמו כן, ייתכן שתרצו לרכוש מכשירי חשמל או רהיטים חדשים, וגם זהו חלק מן הפרויקט. מעבר לכך, בהצעת המחיר צריכים להיות מפורטים גם חומרי הגלם והעלויות שלהם, ועל מנת להיות בטוחים לגמרי אנו ממליצים לנהל רישום של חומרי הגלם שהקבלן רכש – פשוט בשביל שתהיו רגועים.

מתחילים לעבוד

לאחר שהתוכנית קיימת ומאושרת על ידי הלקוח, לרבות לוחות הזמנים והתשלומים, ניתן להתחיל לבצע את הפרויקט בשטח. גם כאן, בכל אחת מהעבודות כמו אינסטלציה, חשמל, גבס, שיפוץ מטבח וכדומה – יהיה צורך בתוכנית פרטנית המאפשרת ביצוע מדויק ומסודר של העבודות. כך לדוגמא, עבודות האינסטלציה נמנות בדרך כלל על הפעולות הראשונות המבוצעות בבית, והן עשויות לכלול למשל תיקון של נזילות, החלפה של צנרת, איתור דליפות, שיפוץ של סדקים או שברים בקרמיקה או בכיור, וכדומה.

עוד עבודות הנכללות בשלבים הראשוניים הן עבודות החשמל. יש לתכנן אותן בקפידה רבה כאשר לפני התקנת המערכת צריך לעשות בדיקת עומס חשמל בדירה, לתכנן את המפרט הטכני של המערכות, לתכנן את מיקומיהם של השקעים, להתקין גופי תאורה על פי צרכי ורצונות הלקוח, וכיוצא בזאת. את העבודות חייב לבצע על פי חוק קבלן חשמל מורשה, ועדיף שיהיה בעל ניסיון רב בביצוע עבודות אלו כחלק מהליכי שיפוץ בתים, ומסוגל לבצע עבודה מקצועית ביותר תוך התחשבות בכל הפרטים.

חדרים שונים בבית

שיפוצים בעתלית עשויים לכלול חדר אחד או מספר חדרים בבית. כך לדוגמא, אנשים רבים מעוניינים לשפץ את חדר השירותים והאמבטיה שלהם, בין אם הם נשארים לגור בבית או מעוניינים להעלות את ערכו לקראת מכירה. לשם כך חשוב לבחור שיפוצניק בעתלית שכבר ביצע פרויקטים רבים כאלו, היודע הכל אודות החלפת ריצוף הולם בחדר האמבט, החלפת אסלות, התקנת מקלחון במקום אמבטיה במידת הצורך, שדרוג של עמדת הכיור באמצעות מראה מעוצבת, וכן פתרונות נוספים המגדילים מצד אחד את המרחב הפנוי בחדר, ומצד שני יוצרים בו את האווירה המבוקשת והמסוגננת בהתאם לרצונות הלקוח.

חדר נוסף שאנשים רבים בוחרים לשפץ הוא כמובן המטבח. לשם כך כדאי להיוועץ במעצב פנים או באדריכל בעל ניסיון בנושא, וכן לפנות לחברה המסוגלת לבצע את העבודה כמו חברתנו. במקרים רבים עבודות השיפוץ של המטבח כוללות לא מעט עבודות בעץ, המחייבות עיצוב ברמה גבוהה, טכניקה ומיומנות מצד בעל המקצוע, ושימוש בציוד מתקדם. בכל מקרה, אם אתם מחפשים נגריה טובה לחידוש המטבח אנו ממליצים לוודא שהיא באמת מתמחה ומנוסה בתחום הספציפי הזה, ולא מתמקדת רק בריהוט גן, או בבניית דקים ופרגולות. כמובן שכדאי גם לבחון את טיב העבודות על ידי הגעה ללקוחות שקיבלו שירותים בעבר או צפייה בתיק העבודות של הנגריה/החברה. עוד חשוב לזכור כי שירותי חידוש מטבחים עשויים לחסוך לכם ממון נכבד, בכך שהם מייתרים את ההוצאה העצומה על רכישת, הובלת והתקנת מטבח חדש. בעלי מקצוע רציניים יוכלו להציע לכם חידוש של ארונות, דלתות וכדומה בעלויות נמוכות בהרבה לעומת רכישת מטבח חדש, וזאת מבלי להסתפק בתוצאות פחות ממעולות.

אמנם מדובר בחיסכון משמעותי, אך בכל זאת יש לקחת בחשבון כי שיפוץ מטבח עשוי לדרוש גם החלפה של תשתיות חשמל, אינסטלציה ועוד, והמחיר ייקבע לא מעט על ידי הרמה העיצובית והאלמנטים המיוחדים שתרצו.

עבודות נוספות במהלך שיפוצים בעתלית

שיפוצניק בעתלית עשוי לבצע עוד מגוון עבודות נוספות בהתאם לצורך ולתוכניות. כך לדוגמא, אנשים רבים בוחרים לבצע עבודות עיצוב בגבס לצורך חלוקה חדשה של חללים וחדרים בבית. באמצעות הגבס ניתן להוסיף נישות לצרכי עיצוב או אחסון וליצור למשל פינות לספרים, למשחקי הילדים, לפריטי נוי, ועוד. גבס הוא חומר נפוץ מאוד בשיפוצים ובעל תכונות מצוינות, המאפשרות לכם לעצב את ביתכם בצורה קלה, פשוטה וזולה יחסית. לדוגמא, ניתן לבצע שיפוצים אסתטיים בסלון באופן מהיר וזול הרבה יותר לעומת שיפוץ מורכב, למשל עם הוספת חיפויים לקירות, צביעה של הגבס, בניית מערכות ישיבה עם לוחות גבס, ועוד.

עוד סוג של עבודות שיפוצים בעתלית כוללות סיוד וצביעה של הבית. מדובר בעבודות שבכל מקרה מומלץ לבצע אחת לכמה שנים, שכן קירות הבית נוטים להיסדק עם הזמן לצריך לצבעם על מנת להשיב להם מראה נאה. יש לציין כי לעיתים קרובות עבודות הצביעה מתחילות בהכנה של הקירות על יד סתימה של הסדקים והחורים שנבקעו בהם. כמובן, בחירת הצבעים היא עניין אישי, ולמרות שמרבית הבתים צבועים בלבן אפשר בהחלט לשלב עוד גוונים דומים כמו אפור בהיר, בז' ושמנת, ויש הבוחרים גם בגוונים יותר כהים או צבעוניים כדי לשבור את החד גוניות. יש לציין כי צבעים בהירים נותנים תחושה של מרחב פתוח וגדול יותר, ולכן הם מתאימים גם לחדרים קטנים, חדרי אמבט וכדומה. לעומת זאת, בחדרים קטנים פחות מומלץ להשתמש בצבעים כהים, שכן הם יוצרים אשליה של מרחב פחות פתוח וגדול.

כמה מילים לסיום

כאשר מחפשים בעל מקצוע עבור שיפוצים בעתלית חשוב לוודא כאמור שהוא מחזיק באישור קבלן שיפוצים רשום, או לכל הפחות הסמכה נדרשת במקצועו. כמו כן, ישנה חשיבות גדולה מאוד לוותק והניסיון שלו, כאשר אנו ממליצים לפנות לאנשי מקצוע וחברות שעובדים לפחות עשר שנים בתחום. מעבר לכך, כדאי לקבל המלצות מהקבלן או השיפוצניק אודות אפשרויות שיכולות לחסוך לכם ממון נכבד, אך עדיין תיהנו מתוצאות יפות ומרשימות. לבסוף, בחרו קבלן שנעים ונוח לכם לעבוד איתו, שקיבלתם המלצות עליו, ושמתנהל מולכם באמינות ובשקיפות מלאה.

052-7972661

054-6810100

לסקוב 43, חיפה 3495045

עקבו אחרינו בפייסבוק

כל הזכויות שמורות - יעד שיפוצים

חברה לקידום אתרים בחיפה
האתר נבנה ע"י וובס
Call Now Button